Zatop się w głębi granatu

Zatop się w głębi granatu

 

Najnowsze trendy wśród zegarków typu „fashion” napłynęły do Polski! Decyzja zapadła… W tym sezonie stawiamy na granat!

 

Jeszcze do nie dawna za najmodniejsze czasomierze uważane były te, które przykuwały uwagę kształtem i zdobieniami, ale zachowywały stonowaną kolorystykę, obecnie producenci obrali inną taktykę, która zdaje się doskonale zdawać egzamin – postawili na mocne, zdecydowane barwy, wśród których króluje granat!

 

Dlaczego granat?

 

Kolor ten jest obecnie jednym z najmodniejszych wśród barw kojarzonych z odzieżą elegancką. Jeśli przyglądamy się garniturom polityków, każdy niemal stawia na odcień granatu, białą lub błękitną koszulę i błękitny krawat. Towarzyszące im panie wybierają garsonki w tej samej kolorystyce lub dodatki zawierające elementy w odcieniu granatu. Również wśród mody ślubnej królują granatowe, bardzie casualowe garnitury, które zastępują klasyczne smokingi. Dzieje się tak, ponieważ kolor ten symbolizuje siłę, rozsądek, mocne zasady i poczucie własnej wartości. Ubierając odzież i dodatki w tym kolorze dajemy innym do zrozumienia, że jesteśmy na nich otwarci, ale mamy własne przekonania i sposób bycia.

mtvintage

źródło: http://http://mrvintage.pl/2014/05/poradnik-slubny.html

 

Czy tylko elegancki?

 

Zdecydowanie nie. Ponieważ granat nieodzownie kojarzy się z głębią oceanu, daje nam poczucie wolności i własnej przestrzeni. Ponadto jest to bardzo uniwersalny odcień, który możemy z łatwością łączyć z innymi barwami. To dlatego producenci zegarków wybrali ten kolor jako motyw przewodni swoich kolekcji. Doskonale spisują się one bowiem zarówno przy modelach sportowych jak i eleganckich.

 

 

Na pasku czy na bransolecie?

 

To już zupełna swoboda! Możesz wybrać taką opcję jaka najbardziej Ci odpowiada. Nie tylko dlatego, że na rynku brylują modele w całości zachowane w jednej kolorystyce (granat), ale i dlatego, że jak już wspomniałam, kolor ten doskonale współgra z innymi odcieniami. Możesz więc z łatwością znaleźć zegarek z granatową tarczą i białym, czarnym, beżowym a nawet czerwonym paskiem, który z czasem możesz wymienić na egzemplarz o innym odcieniu lub postawić na model na bransolecie.

 

 

 

Oby tylko nie zszedł kolor…

Kupując zegarki renomowanych producentów możesz mieć pewność, że są one wykonane z dużą starannością. Jeśli obawiasz się, że granatowa koperta czy bransoleta w krótkim czasie stracą swój kolor, przeczytaj dokładnie opis. Producenci podają metodę nanoszenia koloru na swoje produkty. Najbardziej trwałe – PVD i IP, zapewniają trwałość powłoki aż na ok 10 lat, inne nieco tańsze marki, posługujące się metodą galwaniczną podają np, że nałożona przez nich warstwa wytrzyma ok 3 lat (3mc). Jeśli więc wdrożysz się w opis produktu, unikniesz niemiłych niespodzianek.

 

Jeżeli więc chcesz znaleźć idealny, modny zegarek, postaw na ten w odcieniu głębokiego granatu, a zaskoczysz wszystkich doskonałym gustem i wyczuciem stylu.

mll

 

Źródło: http://www.swissclassicwatches.com/girard-perregaux-1966-blue-dial-and-pink-gold-watch-review/