Festina Extra: Moda przemija – styl pozostaje

Festina Extra: Moda przemija – styl pozostaje

Znana i ceniona przez miłośników zegarków firma Festina postanowiła przenieść nas w czasie o niemal 70 lat wstecz… i zrobiła to skutecznie!

 

Festina Extra to linia zegarków inspirowanych modelem z 1948r. Nawiązuje do mody rodem z ulic Nowego Yorku w latach 50′ minionego stulecia.

 

http://www.festina.com/en/extra-collection/

 

Od przybytku głowa nie boli

 

Jeśli zazwyczaj narzekasz na zbyt mały wybór wersji kolorystycznych jednej linii zegarków, to w tym wypadku będziesz wniebowzięty!

Skórzane paski i kilka rodzajów stalowych bransolet zostały zamocowane na teleskopach okrągłych kopert stainless steel 365l.

Pod wypukłym, akrylowym szkiełkiem widnieje analogowy cyferblat z opcją small second, który w zależności występuje nie tylko w różnych wersjach kolorystycznych (ponad 5 odcieni do wyboru), ale różnić się może także formą indeksów i oznaczeń liczbowych (rzymskie-arabskie).

Wewnątrz stalowych kopert pracuje kwarcowy mechanizm wysokiej jakości, który zapewnia długotrwałe użytkowanie.

 

… an Extra Ordinary Man

 

Choć twarzą kolekcji Festina Extra jest Gerard Butler, nie daj się zwieść, że to linia modeli tylko dla mężczyzn. Wręcz przeciwnie, bo modeli damskich jest znacznie więcej 😉 Wszystko dlatego, że oprócz zegarków dla Panów o średnicy koperty 36 mm w ofercie znajdują się modele damskie w wersji 29 i 20mm. To zróżnicowanie bez wątpienia pozwala marce Festina dotrzeć do szerokiego grona Pań niezdecydowanych, które lubią mieć w czym wybierać.

 

http://festinagroup.com

 

 

Gorączka złota

 

Mimo, że modele Festina Extra wykonano z antyalergicznej stali szlachetnej, możesz wybrać zegarek w wersji gold. A to dlatego, że część z nich pokryta została warstwą niezwykle trwałego pozłacania jonowego metodą PVD. Dzięki temu możesz wybrać czy chcesz wersje saute – po prostu stal i srebrne indeksy cyfry, czy też bardziej kombinacyjną – stalowa koperta i pozłacane oznaczenia tarczy czy też wersję na bogato opartą właśnie na pozłacanej kopercie (rownież bransolecie jeśli w takiej wersji akurat występuje) z indeksami i cyframi w tym samym kolorze.

 

http://www.festina.com/en/extra-collection/

 

http://www.festina.com/en/extra-collection/

 

Przystępna cena dźwignią sukcesu

 

Oprócz szerokiego wyboru wśród wersji modeli Festina zadbała również o to, co dla nas – Klientów jest tak ważne: Pieniądze 🙂
Otóż moi mili, mimo, że Festina Extra wygląda bardzo classy i wzbudza wrażenie drogiej, to obecnie kupić możemy ją już od trochę ponad 400zł (wersja damska mini) do ok 800zł (modele damskie i męskie). Dzięki temu nasz portfel tak boleśnie nie odczuje tego wydatku.

 

No cóż, mnie ta linia przekonuje. Szczególnie w wersji z granatowym cyferblatem i złotymi indeksami. Chyba nawet wiem, co rodzice dostaną na 40 rocznice ślubu… 😉

 

Ale to czy Ty chcesz dać się porwać klasyce lat 50′ i w jakiej wersji, zależy tylko od Ciebie:)