Cerachrom – technologiczna perełka Rolex

Cerachrom – technologiczna perełka Rolex

Marka Rolex od lat uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej cenionych firm produkujących zegarki naręczne. Swoją bardzo wysoką pozycję zawdzięcza wyjątkowemu wzornictwu i doskonałym rozwiązaniom technologicznym. Połączeniem tych dwóch cech jest wynaleziona i opatentowana przez Rolex w 2005 r. technologia cerachrom.

 

The all new #Rolex #Daytona #116500LN with black #Cerachrom bezel. Bravo Rolex!! Bravo!! #takemymoney

A photo posted by Syfret Bouwer (@syfret) on

 

Cerachrom to pojęcie określające połączenie niezwykle twardej ceramiki i naniesionego na nią koloru, które Rolex stosuje w swoich wyjątkowych modelach GMT Master, Yacht-Master czy Daytona. Sama zaś nazwa cerachrom pochodzi z połączenia słowa ceramiczny (z ang. „Ceramic”) oraz kolor (z greki „Chrom”)

 

perpetual-gmt-master

 

Źródło: http://www.m2now.co.nz/luxury-watches-want-now-rolex/

Metoda ta wykorzystywana jest przy produkcji bezelu zegarka. Polega ona na specjalnym wzmocnieniu ceramiki tak, aby była odporna na zarysowania i stłuczenia, a także na nadaniu jej pożądanego koloru. Wzmocnienie ma miejsce dzięki poddaniu ceramiki procesowi palenia w temperaturze nawet 1600oC. Zabarwianie ceramiki natomiast odbywa się w skomplikowanym procesie wpuszczania pigmentu do struktur ceramiki właśnie podczas jej rozgrzewania.

 

OYSTER PERPETUAL YACHT-MASTER 40

 

Źródło: http://www.bexsonn.com/rolex-yacht-master-18-carat-everose-gold-40-37/

Dzięki tym skomplikowanym zabiegom producent uzyskuje elementy piękne (wyjątkowa kolorystyka), ale i praktyczne (bezel odporny na zarysowania i pęknięcia), które wyróżniają modele Rolex na tle konkurencji. Przyczyniła się ona do ogromnej popularności modeli takich jak GMT Master-II, które w latach 2013 i 2014 zachwyciły dwukolorowymi pierścieniami, czy Yacht-Master, który w 2015 przyciągnął uwagę mocno wypolerowanym, błyszczącym bezelem kontrastującym z matowym cyferblatem. Obecnie rynek podbija model Daytona z 2016r, którego obrotowy ring kontrastuje z jasną tarczą.

 

new-rolex-cosmograph-daytona

 

Źródło: https://www.rolex.com/watches/baselworld/new-cosmograph-daytona/m116500ln-0001.html

Nic więc dziwnego, że producent postarał się o to, aby opatentować niniejszą technologię. Nie ulega wątpliwości, iż dzięki niej podbija serca klientów skoncentrowanych na estetyce i jakości wykonania czasomierzy.

 

źródło obrazka wyróżniającego: https://www.rolex.com/watches/baselworld/new-cosmograph-daytona/m116500ln-0001.html